FORMUJÍ NÁS společné rOKYV ENERGETICE

Zkušenosti a znalosti z obchodování od roku 2001.

PŘÍBĚH
2001
Peter Kajaba zakládá ENERGY TRADING COMPANY
Ještě během studií založil Peter Kajaba malý startup na západě Slovenska, v Nitře. Peter je velký vizionář a od počátku je i základním kamenem ENERGY TRADING COMPANY (ETC), společnosti, která se v průběhu let etablovala na trhu a stala se uznávaným partnerem velkých energetických a obchodních společností ve střední a západní Evropě.
2006
Jsme první slovenský subjekt na německé energetické burze
ETC se stala jako první subjekt na Slovensku členem německé energetické burzy, kde dodnes obchoduje na velkoobchodním trhu a aktivně participuje na fyzických dodávkách elektrické energie v rámci přenosových soustav. Vstup na burzu zároveň ETC umožnil obchodovat i finanční deriváty téměř v celé Evropě.
2021
Založili jsme EIF a spojili se s ETC
Dali jsme dohromady tým odborníků, lidí, co se pohybují v energetice celou svou kariéru, lidí, co žijí energetikou, rozumí své práci, mají nápady, nadšení a umí najít na trhu ty nejlepší příležitosti. Všechnu jejich energii jsme transformovali do EIF. EIF není jen společnost. To, co tvoří její DNA, jsou lidé, jejich zkušenosti a znalosti.

ETC se stala členem skupiny EIF, čímž se pro obě společnosti otevřely nové možnosti pro rozšíření jejich portfolia.
2022
Agregátor flexibility EIFlexi, největší BESS v ČR
To byl ale rok! V ČR jsme vybudovali agregátora flexibility EIFlexi. Agregujeme jak vlastní, tak cizí zdroje a vykupujeme různou flexibilitu od spotřebitelů. Společně se SUAS GROUP jsme založili firmu SUAS BESS s.r.o. a uvedli do provozu bateriové úložiště v ČR s instalovanou kapacitou 7,44 MWh v lokalitě Sokolov.
2023
ETC – ENERGY TRADING, s. r. o. je nyní EIFlexi
EIFlexi obchoduje na energetických trzích a je agregátorem flexibility na českém trhu. Zároveň také nabízí kompletní balíček služeb, přes výkup flexibility od výrobců a spotřebitelů elektřiny, výkup všech typů výrobních zdrojů, až po dodávku elektřiny koncovým zákazníkům a další.
BESS na Slovensku
Obdobný projekt výstavby bateriového úložiště jako v ČR proběhl i na Slovensku. Prostřednictvím samostatné SPV jsme postavili v lokalitě Svit bateriové úložiště s instalovanou kapacitou 4,4 MWh.
Jedná se tak o největší bateriové úložiště na Slovensku.

A čeká nás spuštění dalších projektů. Prozatím si je necháme pro sebe, ale až nastane ta správná chvíle, tak se o ně s vámi podělíme.
NAŠI KLIENTI & PARTNEŘI
Společně s EIF jsme vybudovali bateriové úložiště. Velice mě těší spolupráce s lidmi, kteří rozumí tomu, co dělají, a znají energetiku. Společně jsme dokázali vymyslet taková řešení, která dávají smysl.
David Najvar
Místopředseda představenstva
SUAS GROUP
Společně máme rozjetých několik projektů. Profesionální přístup, znalosti, tým lidí, kteří rozumí své práci, proto jsme si vybrali EIFlexi. Pro nás je důležitá důvěra, dodržení dohod a profesionalita. EIFlexi to prostě splňuje.
Pavel Hakl
Jednatel
Smart Energies
HODNOTY
.01
PRaxe
Většina z nás se pohybuje v energetice desítky let. Naše zkušenosti jsou spojeny především s činností provozovatele přenosové soustavy v Čechách a na Slovensku. Korporát u nás nečekejte. Jsme vybraný tým profesionálů napříč energetikou, který zná trh, na kterém se pohybuje.
.02
SPOLEHLIVOST
To, co naši práci charakterizuje nejvíce, jsou naše hodnoty, které se prolínají vším, co děláme. Když něco řekneme, tak to platí a myslíme to vážně. Víme, že důvěra se lehce ztrácí a těžce buduje, a proto nám záleží na tom, abychom si ji pořád udrželi.
.03
JEDINEČNOST
Uvědomujeme si, že každý zákazník je unikátní. Nevytváříme unifikovaná řešení, ale vymýšlíme řešení na míru. Přemýšlíme nad souvislostmi. Ke každému klientovi přistupujeme individuálně. Věříme, že jen tak vám můžeme přinést ty nejlepší výsledky.
.04
ZÁZEMÍ
Na trhu působíme už od roku 2001. Jsme součástí Energetického investičního fondu. Skupinu EIF tvoří dnes 7 společností, které působí v Čechách a na Slovensku. Díky podpoře a zázemí EIF se neustále vyvíjíme a zlepšujeme. Nebojíme se hledat řešení tam, kde je jiní nevidí.