ZPĚT NA NOVINKY
EIFlexi bude řídit výrobní zdroje Smart Energies

EIFlexi a Smart Energies se dohodly na vzájemné spolupráci. Zatímco společnost Smart Energies se primárně věnuje provozování lokálních distribučních soustav, EIFlexi se orientuje na obchodování na energetických trzích. Prvním krokem spolupráce je dohoda o řízení výrobních zdrojů Smart Energies. V současné době se zdroje připojují do řídicího systému EIFlexi a jsou v procesu certifikace pro poskytování služeb výkonové rovnováhy pro společnost ČEPS. Konkrétně se jedná o poskytování 9MW služby mFRR.

Smart Energies tvoří dvě společnosti, Smart Energies Distribution a Smart Energies Expert. Hlavní činností Smart Energies je výstavba, provoz a údržba lokálních distribučních soustav (LDS), energetická optimalizace objektů a výstavba regulovatelných zdrojů, které slouží k podpůrným službám distribuční soustavy ČEPS. Obě společnosti dohromady zajišťují ekonomický, ekologický a bezstarostný energetický provoz.

EIFlexi obchoduje na energetických trzích a je agregátorem flexibility na českém trhu, jehož cílem je dodávat služby SVR pro ČEPS. Zároveň také nabízí kompletní balíček služeb, přes výkup flexibility od výrobců a spotřebitelů elektřiny, výkup všech výrobních zdrojů, až po dodávku elektřiny koncovým zákazníkům a další.