UMÍME NAJÍT OBCHODNÍ  PŘÍLEŽITOSTI VE VAŠÍ VÝROBĚ A SPOTŘEBĚ ENERGIÍ

CO DĚLÁME
01

Jsme agregátor flexibility

Flexibilitu výroby nebo spotřeby můžeme najít téměř všude, přes budovy, malé, střední a velké podniky, teplárny, až po výrobce elektřiny. Zdrojem flexibility mohou být i kogenerační jednotky, diesel agregátory, bateriová úložiště, mrazírny atd. V EIFlexi vyhodnotíme vaše existující energetické zdroje a aktiva, prostřednictvím agregace je začleníme do našeho portfolia a přetvoříme na služby výkonové rovnováhy pro provozovatele přenosové soustavy (ČEPS). Svou flexibilitu tak budete moci poslat zpátky do sítě a zpeněžit ji. Neumíme vám zajistit levnější elektřinu, ale umíme vám najít obchodní příležitosti, které vám budou generovat dodatečný příjem z energetiky. Umožníme vám vydělat na tom, že budete ovlivňovat svou aktuální spotřebu nebo výrobu elektřiny.

02

Vykupujeme výkon z výrobních zdrojů

Nabízíme výkup veškeré vyrobené elektrické energie z konvenčních i obnovitelných zdrojů a umisťujeme ji prostřednictvím společnosti ENERGY TRADING COMPANY na trh. Dle přání zákazníka můžeme přebrat odpovědnost za odchylku v dodávce do sítě. V našem portfoliu najdete téměř všechny typy zdrojů.

Bioplynové stanice
VODNÍ elektrárny
FOTOVOLTAICKÉ ELEKTRÁRNY
elektrárny na biomasu
KOGENERAČNÍ JEDNOTKY
DIESEL AGREGÁTY
TEPLÁRNY
A DALŠÍ
03

Poradíme vám a zoptimalizujeme vaše energetické portfolio

Navrhneme vám optimální energetické portfolio v oblasti spotřeby, výroby i dodávky energie ve vaší společnosti. Doporučíme vám takové technické řešení, díky němuž se vám sníží náklady na elektřinu. Ukážeme vám, jakým způsobem využít váš energeticko-ekonomický potenciál v jednotlivých oblastech. V případě zájmu rádi rozšíříme spolupráci i o společné investice do vašich energetických zdrojů. Nejsme klasická poradenská společnost. Naším cílem je nejen zákazníkům poradit, ale i investice zrealizovat, případně provozovat. Tím se v této oblasti lišíme od konkurence.

04

Investujeme do energetických projektů

Aktivity skupiny EIF se v roce 2022 rozrostly o investice do vybudování BESS prostřednictvím samostatných SPV v Čechách i na Slovensku. Výsledkem těchto aktivit je uvedení do provozu největšího bateriového úložiště v České republice s celkovou kapacitou 7,44 MWh a certifikovaným výkonem 5 MW pro poskytování služeb výkonové rovnováhy. Na Slovensku jsme realizovali investici do BESS s certifikovanou službou FCR 2 x 2 MW. Zajímáme se i o další akvizice na brownfieldech či zelené louce. Chcete rozjet ve vaší společnosti investiční projekt a potřebujete partnera? Pojďme se potkat, rádi si popovídáme.

05

Zajišťujeme dodávky elektřiny

Nechte si od nás nacenit dodávku elektřiny pro váš průmyslový areál nebo výrobní podnik. Kontaktujte nás nebo vyplňte kontaktní formulář, rádi se s vámi potkáme a nezávazně vám vypracujeme nabídku. Dodávku elektřiny zajišťujeme pro podniky s roční spotřebou větší než 10 GWh.

06

Obchodujeme s elektřinou

Svou aktivitu zaměřujeme díky ETC i na obchodování elektrické energie ve formě fyzické dodávky a jejích finančních derivátů v zemích západní a střední Evropy. Díky plnému členství na burze EEX (European Energy Exchange AG) máme plnohodnotný přístup na krátkodobý a dlouhodobý finanční trh s elektřinou a EUA. ETC má vlastní bilanční skupinu v 6 regulačních oblastech, což vytváří předpoklady přeshraniční optimalizaci portfolia.

NAŠI KLIENTI & PARTNEŘI

Spolupracujeme se špičkami v oboru. Přidejte se i vy mezi celou řadu spokojených klientů.