JSME SILNÍ JEDINCI,a když se spojíme, JSME NEJVĚTŠÍM BOHATSVÍM A MOTOREM EIFLEXI

HODNOTY
.01
PRaxe
Většina z nás se pohybuje v energetice desítky let. Naše zkušenosti jsou spojeny především s činností provozovatele přenosové soustavy v Čechách a na Slovensku. Korporát u nás nečekejte. Jsme vybraný tým profesionálů napříč energetikou, který zná trh, na kterém se pohybuje.
.02
SPOLEHLIVOST
To, co naši práci charakterizuje nejvíce, jsou naše hodnoty, které se prolínají vším, co děláme. Když něco řekneme, tak to platí a myslíme to vážně. Víme, že důvěra se lehce ztrácí a těžce buduje, a proto nám záleží na tom, abychom si ji pořád udrželi.
.03
JEDINEČNOST
Uvědomujeme si, že každý zákazník je unikátní. Nevytváříme unifikovaná řešení, ale vymýšlíme řešení na míru. Přemýšlíme nad souvislostmi. Ke každému klientovi přistupujeme individuálně. Věříme, že jen tak vám můžeme přinést ty nejlepší výsledky.
.04
ZÁZEMÍ
Na trhu působíme už od roku 2001. Jsme součástí Energetického investičního fondu. Skupinu EIF tvoří dnes 7 společností, které působí v Čechách a na Slovensku. Díky podpoře a zázemí EIF se neustále vyvíjíme a zlepšujeme. Nebojíme se hledat řešení tam, kde je jiní nevidí.
VEDENÍ SPOLEČNOSTI

Peter Kajaba

CEO

BIO

Psal se rok 2001, kde se Peter, ještě během studií, rozhodl založit malý startup na západě Slovenska, v Nitře. Peter je velký vizionář a od počátku je i základním kamenem společnosti ENERGY TRADING COMPANY, s.r.o. (ETC), která se v průběhu let etablovala na trhu a stala se uznávaným partnerem velkých energetických a obchodních společností ve střední a západní Evropě. Hlavním a jediným zaměřením společnosti je od jejího založení obchod s elektřinou a jejími deriváty. Díky správně zvolené strategii, schopnosti včas se přizpůsobit novým podmínkám a otevřenosti novým příležitostem, mohla společnost zahájit třetí desetiletí svého působení na trhu. V roce 2021 se společnost ETC stala členem skupiny EIF Group, a.s., čímž se pro obě společnosti otevřely nové možnosti pro rozšíření jejího portfolia.

Jiří Strnad

CSO

BIO

Jirka ihned po VŠE zamířil do ČEPS, kde se chopil příležitosti poznat ji skrz na skrz. V ČEPS měl na starosti hlavně mezinárodní obchod a související tržní služby. Pod jeho vedením se třeba propojil český, slovenský, maďarský a rumunský denní trh s elektřinou formou market coupling.  Po 15 letech společné cesty Jirka překročil hranice a 4 roky prosazoval zájmy SEPS na Slovensku. A to především při rozvoji a integraci trhů, rozvoji dispečerského řízení nebo třeba implementaci evropských právních předpisů. Po dvaceti letech ve státních společnostech rozšířil svůj repertoár o soukromou sféru a moderní energetiku. Svoje know how teď úspěšně uplatňuje v EIF, především v EIFLEXI, kde má na starosti projekty agregace flexibility. Ve svém volném čase vede platformu ČSEF.

Energetikou žijeme.
Každý z nás se pohybuje v energetice téměř celou svou profesní kariéru.

Kateřina Hamzová

Marketing & Communication

BIO

V ETC má Katka na starosti marketing a komunikaci obchodních značek EIFlexi a FLEXIGATE. Ve svém volném čase organizuje konferenci Česko-slovenské energetické fórum a zároveň vede českou sekci platformy ČSEF. V roce 2021 se rozhodla nakouknout i pod pokličku moderní energetiky a spojila své síly s Asociací pro akumulaci energie AKU-BAT CZ, kde vede některé marketingové aktivity a edukační programy. Necelých 10 let byla šéfredaktorkou časopisu Energetika. Editorsky se také podílela na vydání dvou publikací – Efektivní spalování paliv a Osobnosti historie energetiky. Vystudovala VŠE v Praze.

Vladimír Lazar

Senior Energy Manager

BIO

Vláďa je zkušený projektový manažer, který v energetice působí necelých 30 let. Po studiu na VŠB - TU Ostrava se věnoval zavádění IT technologií v energetice se zaměřením na oblast liberalizace trhu s energiemi. Podílel se na více než 70 úspěšných projektech nejen v ČR, ale i v zahraničí. Jeho doménou je oblast technického návrhu, implementace a řízení projektů zákazníků. V průběhu let působil ve společnostech Severomoravská energetika, SIEMENS a Landis+Gyr. Posledních pár let se Vláďa seznamoval s ČEZ distribucí, aby se nakonec stal členem týmu EIFlexi.

Jan Buršík

Project Manager

BIO

Honza, původním vzděláním jaderný fyzik, si po studiích vybral jako svůj životní obor energetiku. V roce 2007 začal Honza v ČEZ, kde působil v oblasti zhodnocení akvizičních příležitostí a monitoringu cílových trhů nejen v ČR ale i v Polsku, kde měl za úkol získat detailní přehled o trhu, který následně využíval k podpoře hodnocení akvizic. Dále v rámci ČEZ působil v Asset Managementu jaderných elektráren Dukovan a Temelína a v útvaru dlouhodobého provozu, kde měl na starosti především projekt obnovy povolení k provozu JE Dukovany a Temelín. Poté, co tyto projekty skončily, se Honza nějakou dobu rozhlížel po zajímavém tématu, až jej objevil v rozvíjejícím se trhu agregace flexibility. A právě proto se po více než 16 letech rozloučil s ČEZ a vstoupil k nám do EIFlexi.

Juraj Vatľak

Head of Dispatching

Jana Petráková

Accounting

Matúš Frlička

Head of Trading

Ivona Rapsová

Contract Management

Matej Krajčovič

Trader & Analyst

Simona Kuchyneková

Scheduling & Confirmations